Вранці у вівторок, 28 липня, міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп прибула до Нью-Йорка, щоб переконати членів Радбезу ООН підтримати створення міжнародного трибуналу для законного переслідування винуватців катастрофи рейсу MH17, жертвами якої влітку 2014 року стали 298 людей. Про це повідомило видання The Sydney Morning Herald.
Як повідомляється, міністр закордонних справ Австралії планує провести в Нью-Йорку три дні для проведення активних переговорів з усіма 15 членами Радбезу ООН, включно з представником РФ Віталієм Чуркіним та генсеком організації Пан Гі Муном, та лобіювання створення міжнародного трибуналу з розслідування аварії літака Малайзійських авіаліній на Донбасі.
Читайте також: Чуркін пообіцяв, що Росія заблокує рішення Радбезу ООН щодо трибуналу в справі MH17
«Ми не можемо дозволити Раді Безпеки Організації Об'єднаних Націй ветувати здійснення правосуддя», – заявила австралійський політик, додавши, що винуватці трагедії повинні понести справедливе покарання «заради сімей загиблих», і без цього «справа (МН17 – ред.) не буде завершеною».
«Подальше зволікання (з рослідуванням та покаранням винних – Ред.) сприятиме збільшенню кількості недержавних суб'єктів, які здатні на такі злочини. Міжнародне співтовариство має бути абсолютно єдиним у засудженні будь-яких нападів на цивільні авіакомпанії в повітряному просторі», – додала Бішоп, зазначивши, що Росія теж повинна підтримати відповідну резолюцію.
Читайте також: Росія закликала ООН поставити під сумнів результати розслідування катастрофи MH17
Як повідомлялося, голосування Радбезу ООН щодо створення міжнародного трибуналу відбудеться цього тижня. Джерела, знайомі із ситуацією повідомляють, що буде важко забезпечити одностайність 15-ти постійних і непостійних членів Ради безпеки, однак для прийняття резолюції достатньо дев’яти голосів.
Як повідомлялося, проект резолюції про створення трибуналу для переслідування винних у трагедії рейсу МН-17 буде винесено на голосування в Раді Безпеки ООН 29 липня.
Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.
Мандат Міжнародної слідчої групи зі збору доказів причин катасрофи літака Boeing-777 Малайзійських авіаліній у небі над Україною продовжили до 7 лютого 2016 року. За попередніми даними, літак був збитий ракетою типу "земля-повітря", випущеною з контрольованої проросійськими бойовиками території. Крім того, низка країн закликали створити міжнародний трибунал для законного переслідування винуватців катастрофи,