Австралійські журналісти поклали на Путіна відповідальність за збитий Боїнг

17 Травня 2015, 20:57

В ефірі програми "60 хвилин" на австралійському 9 телеканалі в неділю, 17 травня, показали 20-хвилинне відео з розслідуванням про те, хто збив літак авіакомпанії Malaysia Airlines над Донецькою областю. Журналісти зробили висновок, що це зробили з російського "Бука".

Для початку австралійці взяли дані британської команди Bellingcat, які одними з перших відстежили російський "Бук", і з'їздили по цьому маршруту в Зугрес, Торез, Сніжне, на поле, звідки, найімовірніше, була запущена ракета "Бука".

Також в ході розслідування журналісти взяли коментар у експерта з балістики Яна Хорсфола з університету Кренфілда (Великобританія), який підтвердив, що сліди на вцілілій обшивці "Боїнга" відповідають попаданню осколків від ракети "Бука".

"Я підозрюю, що боєголовка пройшла, може, в десяти метрах від літака. Але вона випустила цілий диск осколків, через які той пролетів", – заявив експерт.

"Докази свідчать, що беззахисний пасажирський лайнер із 38 австралійцями на борту, був збитий російською ракетою. Кінцева відповідальність за це лежить не на молодих солдатах, які натиснули на пуск, а на людині, яка відправила їх туди, людині, яка майже напевно уникне покарання за цей злочин", – йдеться в репортажі, який закінчується фотографією президента Росії Владіміра Путіна.

Відео англійською, є можливість увімкнути англійські субтитри:

Нагадаємо, боїнг-777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто.

Як відомо, у січні організація журналістських розслідувань CORRECT! V оприлюднила результати власного розслідування, в якому повідомлялося, що літак "Малайзійських авіаліній" збили з російської установки "Бук", яку могли привезти з міста Курськ (РФ).

2 травня літак із останніми тілами жертв катастрофи приземлився в Нідерландах. Також зазначимо, міністр безпеки та юстиції Нідерландів Герард Адріан ван дер Стюр під час візиту до Харкова повідомив, що відгукнулися кілька можливих свідків авіакатастрофи.