Авіація ДПСУ виявила у безпосередній близькості до острова Джарилгач російський сторожовий корабель

2 Вересня 2016, 14:36

Українські прикордонники виявили у Каркінітській затоці Чорного моря в безпосередній близькості до південної частини о. Джарилгач сторожовий корабель Російської Федерації "Ізумруд". Про це під час брифінгу повідомив помічник голови ДПСУ Олег Слободян.

"Новим елементом обстановки можна вважати підвищену активність використання Збройними силами Російської Федерації техніки та інших небезпечних дій у безпосередній близькості від російсько-українського кордону, лінії розмежування чи адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Зокрема, вчора під час повітряного моніторингу водної обстановки патрульний літак Держприкордонслужби у Каркінітській затоці Чорного моря на відстані до 10 миль південної частини острова Джарилгач виявив надводну ціль, яка, як було встановлено пізніше, виявилася сторожовим кораблем берегової охорони Російської Федерації "Ізумруд", бортовий номер 354", – зазначив він.

За словами Слободяна, на місце події відразу вирушила тактична група у складі корабля "Поділля" та катера "Златокрай" морської охорони ДПСУ, а у повітрі групу прикривав вертоліт МІ-14 військово-морських сил Збройних сил України.

Наразі ведеться спостереження. "Російський корабель перебуває у місці виявлення. Там же, неподалік, перебуває тактична група ДПСУ", – зауважив Слободян.

Поряд із цим Слободян додав, що на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом також учора прикордонники спостерігали високу активність. Зокрема, поблизу Каланчака була помічена колона автомобілів, більшість із яких мала номерні знаки з належністю до прикордонної служби ФСБ РФ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Росії Владімір Путін доручив провести раптову перевірку боєготовності збройних сил РФ. У зв'язку з цим війська Південного, Західного і Центрального військових округів, а також Північний флот, Повітряно-космічні сили (ВКС) і повітряно-десантні війська з 7-ї години приводяться у бойову готовність.

У зв’язку з цим міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич терміново скликав зустріч.

Крім того, у Пентагоні заявили про стурбованість масштабною перевіркою боєздатності військ РФ.