“Авіакон” почав використовувати українське обладнання для модернізації вертольотів МІ-8

29 Серпня 2017, 10:19

Державне підприємство "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" для модернізації вертольотів МІ-8 використовуватиме українське обладнення. Про це повідомили у прес-службі Укроборонпрому у вівторок, 29 серпня. 

"З метою реалізації програми імпортозаміщення в частині агрегатів системи управління двигунами Мі-24 фахівцями підприємства був розроблений проект бюлетеня по заміні електронних регуляторів двигунів", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на початку квітня успішно пройшли  контрольні випробування модернізованого вертольоту Мі-24ПУ1 з встановленими вітчизняними агрегатами системи управління двигунами. Нині цей вертоліт вже передано до Армійської Авіації  Командування  Сухопутних військ Збройних Сил України. Мі-24ПУ1 призначений для підвищення мобільності підрозділів сухопутних військ та забезпечення їх вогневою підтримкою на полі бою.

Повідомляється, що на модернізованих Мі-8МТ також диверсифікують російські компоненти та виконують цілий комплекс доробок  з метою поліпшення характеристик та доводять їх до рівня сучасних експлуатаційних вимог. 

"Наразі на базі підприємства "Укроборонпрому" за участі Державного науково-випробувального центру ЗС України проходять контрольні випробування модернізованого вертольоту Мі-8МТ з встановленим новими метеолокатором, спутниковою навігаційною системою та резервною радіостанцією", – додали на підприємстві.

В Укроборонпромі підкреслили, що нове обладнання встановлюється згідно з проектами бюлетенів, розроблених фахівцями ДП “Авіакон”. До кінця 2017 року держпідприємство модернізує та передасть військовим 7 одиниць Мі-8МТ для армійської авіації, по одному такому вертольоту також отримають Нацгврадія та ДСНС.

Раніше науково-виробничий комплекс “Іскра” створив дослідний зразок радіолокаційної станції нового покоління 80К6Т, яка працює на твердотільних модулях.