Авіакомпанія Коломойського заборгувала державі 73 млн грн

Акценти
21 Вересня 2015, 12:13

Найбільша авіакомпанія України «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) заборгувала державному бюджету понад 73 млн грн обов’язкових зборів з пасажирів аеропортів та відправників вантажу. Посилання на таку інформацію міститься в акті службового розслідування Кабміну щодо діяльності керівництва Державіаслужби (ДАС), текст якого надали у відповідь на запит Тиждень.ua.

У комісії, яка проводила розслідування, викликала підозру об’єктивність процедури з надання прав на експлуатацію повітряних ліній. Це питання розглядали під час засідання відповідної комісії ДАС 26 червня 2015 року.

Право або відмову компанії на обслуговування тієї або іншої повітряної лінії надають на підставі набраної нею кількості балів за визначеними критеріями.

Розслідування встановило, що під час розгляду заяв авіакомпаній було свідомо проігнорувано інформацію, надану заступником директора департаменту фінансів та економіки ДАС про наявність у авіакомпанії МАУ багатомільйонної заборгованості перед державним бюджетом.

Розмір заборгованості МАУ зі сплати держзборів з пасажира та відправника вантажу (аеропортових зборів – Ред.) станом на 16 червня складав понад 73 млн 126 тис. грн.

За інформацією Тиждень.ua, мова йде про надання переваги компанії МАУ перед компанією Atlasjet на експлуатацію нових повітряних ліній, зокрема лінії Вінниця-Стамбул-Вінниця. 

За інформацією у ЗМІ, найбільшим акціонером МАУ є олігарх та екс-голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський.

Як повідомлялося, 11 вересня суд посадив екс-голову Державіаслужби під домашній арешт.

Нагадаємо, 2 липня Кабмін відсторонив Дениса Антонюка від посади голови Державіаслужби.

4 вересня уряд звільнив Антонюка з посади. Також стало відомо, що уряд зняв гриф «таємно» з розслідування щодо глави Державіаслужби.

Антонюк став року главою Державної авіаційної служби у березні 2014 року. До цього він обіймав посаду директора з розвитку маршрутної мережі та альянсів авіакомпанії "МАУ", яку пов'язують з губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським.

92