Авіакатастрофа в Чугуєві. У Харкові попрощалися із загиблим курсантом Віталієм Вільховим

29 Вересня 2020, 11:24

У Харкові у вівторок, 29 вересня, попрощалися з курсантом Віталієм Вільховим, який помер у лікарні наступного дня після авіакатастрофи під Чугуєвом 25 вересня.

 

Як зазначається, церемонія прощання відбулася на Меморіалі Слави у Лісопарку. На ній були присутні рідні загиблого, керівництво Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба, керівництво облдержадміністрації, представники духовенства.

 

 

"Будь-які слова, що будуть сказані сьогодні, не зможуть повернути нашого хлопця… Я зі словами співчуття звертаюся до батьків. Нехай земля йому буде пухом, і нехай вічно літає…" – сказав голова ОДА Олексій Кучер.

 

Труну, покриту синьо-жовтим стягом, пронесли крізь усю алею Меморіалу Слави. Курсанти почергово несли тіло, юнаки в почесному коридорі преклоняли коліно та віддавали честь.

 

 

Представники університету розповіли, що у своїй вступній заяві Вільховий написав, що його спонукали до навчання на льотчика мрія про небо та військово-політична ситуація в країні.

Також в університеті повідомили, що сьогодні літаком тіло доставлять на Львівщину, хлопця поховають у рідній Соснівці.

 

Як повідомлялося, увечері 25 вересня на Харківщині при заході на посадку в аеропорту міста Чугуєва розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил.

 

На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант помер у лікарні від опіків. Ще один – В'ячеслав Золочевський – перебуває на лікуванні.

 

За інформацією віцепрем’єр-міністра Олега Уруського, чорні скриньки з літака Ан-26 у задовільному стані, їх вже почали розшифровувати. Також очільник Харківської ОДА зазначив, що фахівці вже відібрали 25 зразків ДНК у родичів загиблих в авіакатастрофі АН-26, експертизи пройдуть в прискореному режимі за 14 днів.