Авіакатастрофа в Чугуєві. ДБР повідомило про підозру командувачу Повітряних сил ЗСУ

18 Грудня 2020, 14:00

Держбюро розслідувань оголосило підозри у справі авіакатастрофи Ан-26 в Чугуєві на Харківщині.

 

Про це повідомили на брифінгу начальник відділу ГСУ ДБР Вадим Приймачок і заступник керівника Спеціалізованої військової прокуратури в оборонній сфері Сергій Личик, передає «Укрінформ» у п’ятницю, 18 грудня.

 

«Ми повідомили про підозру керівнику польотів військової частини, командиру військової частини, який затверджував плановість польотів, а також повідомлено про підозру командувачу Повітряних сил Збройних сил України, чиє недбальство до своїх посадових обов'язків призвело до трагедії», – сказав Приймачок.

 

Водночас, за словами Сергія Личика, троє осіб, яким оголошені підозри, наразі не затримані. Зазначається, що це зумовлено вимогами Кримінального процесуального кодексу.

 

«Затримати (цих осіб – Ред.) на даний час, з огляду на норми КПК, ми не можемо», – сказав Личик.

 

За його словами, експертизи встановили, що порушення правил польотів, їх підготовки, а також експлуатації літальних апаратів мали системний характер. Тому оголошені підозри є лише першим етапом у розслідуванні цієї справи, зазначив посадовець.

 

Водночас він не уточнив, які запобіжні заходи вимагатимуть для цих осіб на засіданнях у судах.

 

Повідомляється, що командувачем Повітряних сил ЗСУ є генерал-полковник Сергій Дроздов.

 

Нагадаємо, 25 вересня при заході на посадку в аеропорту Чугуєва на Харківщині розбився літак Ан-26 Повітряних сил Збройних сил України. На борту перебували 27 осіб: 7 членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил.

 

На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант помер у лікарні від опіків. 

 

2 жовтня стало відомо, що розшифровка «чорних скриньок» з літака завершена.