Авдіївський КХЗ
21 травня стало відомо про обстріл Авдіївського коксо-хімічного заводу (АКХЗ), вначлідок якого загинув працівник заводу, а ще дві жінки, які також там працювали зазнали поранень.
Обстріл АКХЗ
Згодом повідомили, що загиблому було лише 25 років і він працював на заводі електромонтером.
23 травня директор підприємства, яке входить до групи Метінвест Ріната Ахметова, Муса Магомедов оцінив збитки від обстрілів у $4 млн.
Наслідки обстрілу АКХЗ
Вже 24 травня відбувася новий обстріл підприємства. За інформацією голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Олександра Кіхтенка, обстріл заводу вели з реактивної артилерії – систем «Град» або «Смерч». Після цього АКХЗ припинив роботу.
За інформацією координатора групи «Інформаційний опір» Дмитра Тимчука, по підприємству випустили понад 70 снарядів.
26 травня АКХЗ обстріляли втретє за тиждень. Речник АТО Андрій Лисенко заявив, що назаводі сталася пожежа, яка спричинила витік небезпечної хімічної речовини – амонію. Бойовики випустили по підприємству 45 снарядів.
Вже наступного дня у прес-службі Метінвесту заявили, що вдалося налагодити електропостачання підприємства та відновити його роботу.
«Витоків шкідливих речовин, стоків та викидів води не зафіксовано», – запевнили в прес-службі Метінвесту.
Також у компанії зазначили, що коксові батареї через обстріли наразі не постраждали, адже працівники своєчасно перевести їх у режим консервації.
ТЕС у Щасті
Еелектростанція, яка живить усю Луганську область ставала об’єктом атак бойовиків увесь час АТО. Зокрема, у жовтні 2014 року на підприємстві сталася пожежа, спалахнув один з трансформаторів, поранили працівника станції.
Дим від пожежі на ТЕС у Щасті. Фото informator.lg
Пожежа на ТЕС
У січні 2015 року внаслідок обстрілів припиняли електропостачання усієї Луганської області. Важкого поранення зазнала жінка.
12 лютого, у день підписання Мінських угод, через обстріли ТЕС без світла перебували сім районів області.
Наслідки пожежі
Після нового перемир’я ТЕС продовжують обстрілювати. У квітні та у травні надходили повідомлення про обстріл підприємства з гранатометів. Так, 11 травня повідомили про мінометну атаку.
Шахта «Бутовка»
Шахта «Бутовка», інша назва якої «Путилівська». Шахта розташована у Київському районі Донецька майже на лінії зіткнення українських сил та бойовиків. У ЗМІ фігурують обидві назви шахти, оскільки вона була перейменована у 2005 році.
За повідомленням групи «Інформаційний опір», об‘єктом масованих обстрілів на шахті є розташований там терикон.
У квітні у прес-центрі АТО повідомляли, що на території Путилівської-Бутовки розташовуються для обстрілів артилерійські підрозділи бойовиків. Зокрема, там помітили підрозділи 1-го АК «ДНР».
З Бутовки бойовики ведуть вогонь по Пісках, українські сили вдаються до вогню у відповідь.
До війни на підприємстві видобували вугілля марки «Г». Також на підприємстві працювали герої документального фільму «Інший Челсі» про життя мешканців Донбасу за часів панування влади Віктора Януковича.
Позиції неподалік шахти "Путилівська-Бутовка"
Окрім того, за час бойових дій у Донецькій та Луганській областях значних руйнувань зазнали Лисичанський нафтопереробний завод, концерн «Стірол» у Горлівці та інші.
Пожежа на "Стірол"
Пожежа на Лисичанському НПЗ
Читайте також: За час війни на Донбасі до РФ вивезли устаткування щонайменше п'яти українських підприємств.