Із 29 січня проросійські бойовики масовано обстрілювали Авдіївку з важкого озброєння та РСЗВ "Град", неодноразово влучаючи в житлові будинки. Обстріли перебили лінії електропередач, які живили Авдіївський коксохімічний завод та Донецьку фільтрувальну станцію. У результаті місто залишилося без водопостачання, електрики та опалення при температурі повітря до мінус 20 градусів, був оголошений надзвичайний стан.
Президент Петро Порошенко доручив обласним держадміністраціям надати допомогу Авдіївці, волонтери організували збір допомоги для міста по всій країні.
В Авдіївці мешкають понад 16 тисяч людей, серед них щонайменше 2 тисячі дітей. З міста евакуювали майже 300 людей, майже половина з них – діти.
Унаслідок обстрілів загинули щонайменше троє мирних жителів, мінімум дев'ятеро отримали поранення. Також у боях за тиждень загинули 13 військових, близько 100 зазнали травм і поранень.
- Дивіться фоторепортаж: Київ попрощався із загиблим під Авдіївкою Леонідом Дергачем
Перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг попередив, що внаслідок бойових дій в Авдіївці є загроза виникнення гуманітарної та екологічної катастрофи в регіоні.
Безперервні обстріли тривали упродовж шести днів. У суботу, 4 лютого, штаб АТО доповів, що активність бойовиків знизилася. Цього дня відбувся 51 обстріл проти 115-ти у попередній день. 5 лютого ремонтні бригади змогли розпочати ремонт пошкоджених ліній електропостачання, які живлять Авдіївський коксохімічний завод і Донецьку фільтрувальну станцію. Раніше електрики декілька разів не могли розпочати роботи через постійні обстріли. До вечора лінії електропередач були відновлені, у місті з'явилася електрика і вуличне освітлення.
Увесь тиждень обігрівання міста здійснювалося на мінімальному рівні завдяки аварійним генераторам, які не дозволяли будинкам охолонути повністю. Надвечір 5 лютого теплопостачання перейшло у стабільний режим, щоб забезпечити температуру у приміщеннях на рівні 20 градусів. Віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко повідомив, що постачання води та газу в будинки відновлять у повноцінному режимі до вечора 6 лютого.
Електропостачання Авдіївського коксохімічного заводу і Донецької фільтрувальної станції також відновили. До вечора 6 лютого станція має відновити повноцінну подачу води у місто, зараз воду постачають за графіком. У понеділок відновили роботу п'ять шкіл та чотири дитячі садки, на навчання прийшло понад 500 учнів.
Державна служба з надзвичайних ситуацій заявила, що станом на 11:00 понеділка електропостачання відсутнє в п'яти населених пунктах поблизу Авдіївки. У самому місті функціонує вісім наметів життєзабезпечення та три стаціонарних пункти обігріву, в які звернулося майже 12 тисяч людей за минулу добу. Також працюють польові кухні.
Заступник командира 72-ї окремої механізованої бригади підполковника Олександра Самарський зазначив, що ніч на 6 лютого поблизу Авдіївки минула спокійніше, ніж попередні, проте обстріли з боку терористів усе одно тривають.
Гендиректор АКХЗ Сума Магомедов повідомив, що підприємство, як і раніше, залишається частково законсервованим через недостатню потужність електроенергії, яка подається по одній лінії електропередач. За його словами, повноцінна робота відновиться за умови відновлення другого вводу ЛЕП.
Читайте також хронологію зіткнення під Авдіївкою