Це в 1,5 разаменше, ніж було потрібно для закриття реактора американської АЕС Три-Майл-Айленд після аварії 1979 року, коли також відбулося часткове руйнування корпусу реактора і витік радіоактивного палива.
Виведення АЕС з експлуатації передбачає вилучення паливних стрижнів з чотирьох реакторів, а також очищення басейнів, де зберігається відпрацьоване паливо. Тільки після цього можна починати знесення будинків.
Однак, за словами представника японського кабінету Юкіо Едано, ще занадто рано складати графік закриття електростанції.
«Уряд Японії сподівався скласти докладний план [закриття АЕС]. Однак той факт, що реактори нестабільні, змушує нас продовжувати переговори про те, наскільки в принципі можливо складання такого плану», – зазначив він.
Представники компанії Tepco, яка проводить експлуатацію електростанції, заявили, що до неділі будуть продовжувати скидати в море воду, що використовувалася для охолодження перегрітих реакторів і трошки забруднену радіоактивними ізотопами.
Китай закликав Японію діяти відповідно до міжнародного законодавства і вжити необхідних заходів для захисту морської флори і фауни.
Південна Корея також обурена діями Японії, що заздалегідь не попередила про злиття в океан радіоактивної води.
У Токіо, у свою чергу, було заявлено, що японським фермерам буде заборонено вирощувати рис на територіях, де буде виявлено підвищений рівень радіації. Уряд зобов'язався компенсувати збитки таких господарств.
«Це рішення нам довелося прийняти дуже швидко, бо вже почався час для сівби», – пояснив міністр сільського господарства країни Мічіхіко Кано.
Нагадаємо, витік радіації на «Фукусіма» почався 11 березня, коли в Японії стався землетрус і потужне цунамі. Щонайменше 12 800 осіб загинули, близько 15 тисяч до цих пір вважають зниклими безвісті.
Підвищений рівень радіації вже був зафіксований у водопровідній воді і сільськогосподарських продуктах, після чого деякі країни ввели заборону на імпорт японської продукції і риби.