Аварія танкера в Одесі. Екіпаж судна відмовляється евакуюватися

22 Листопада 2019, 11:37

Капітан танкера Delfi, якого через сильний шторм зірвало з якоря, відмовляється подати сигнал SOS і евакуювати екіпаж без дозволу судновласника, зв'язатися з яким неможливо. Про це 22 листопада повідомляє "Думская".

 

 

В. о. начальника адміністрації Одеського порту Денис Карпов повідомив, що екіпаж судна складається з трьох осіб громадян України (капітан, старший механік і матрос). Моряки сподівалися на допомогу судновласника, але він на зв'язок не виходить і капітан відмовляється надавати будь-які відомості про власника.

 

"Ми за рішенням капітана порту "Одеса" направили буксир, пропонували їм "взяти кінець", а вони відмовилися, як і покинути борт судна. Також відмовилися подати сигнал SOS, який дає нам можливість розпочати аварійно-рятувальні операції", – сказав він.

 

 

За словами Карпова, суднова команда в сум'ятті, морально і фізично пригнічена, третю добу намагаються боротися без їжі, води і освітлення. Вчора зникло електроживлення.

 

Зауважимо, танкер Delfi спочатку знаходився в акваторії порту "Південний". Через сильний шторм його зірвало з якоря і віднесло у бік Одеси.

 

З порту на порятунок вийшов великий приватний буксир "Австралія". Також в Одеській затоці працюють катери Морської пошуково-рятувальної служби. Крім того, з "Південного" вийшов потужний буксир "Іванов".

 

Як передає кореспондент "Думской", станом на 11:06 з танкера випливає пальне. На пляжі відчувається характерний запах. Крім того, з борта впали металеві бочки. На місці працюють екологи, які взяли проби води.