Аварія на “Фукусімі” змусила світ задуматися над долею атомної енергетики

11 Березня 2012, 10:26

Після аварії влада Євросоюзу оголосила проведення стрес-тестів 143 атомних реакторів Європи (14 країн, серед яких і Україна), під час яких перевірялось, чи витримають АЕС наслідки стихійних лих. Зокрема, землетрусів, повеней, а також аварії техногенного походження, у тому числі падіння літаків та можливих терактів. Остаточну доповідь представлять на розгляд Європейської ради 28-29 червня 2012 року.

Між тим, як заявили в МНС, українські АЕС оснащені додатковими заходами безпеки, яких немає не лише в Японії, а й у багатьох країнах Європи.

Аварія на АЕС «Фукусіма» в Японії у березні 2011 року стала поштовхом для нових суперечок щодо долі атомної енергетики.

У Європі щодо цього питання єдності немає й досі.

На необхідності закриття усіх європейських АЕС наполягає Австрія. Німеччина вже заявила про поетапну відмову від атомної енергетики до 2022 року. Відмова від ядерної енергетики обійдеться німцям у € 32 млрд.

Втім, є країни, які не збираються відмовлятися від атомної енергетики, а навпаки, збираються будувати нові атомні реактори. За інформацією МАГАТЕ, 2012 року мають розпочати роботу над створенням своїх перших атомних реакторів– В’єтнам, Бангладеш, ОАЕ, Туреччина та Білорусь.

DieSüddeutscheZeitung оприлюднила проект Єврокомісії «Енергетична дорожня карта до 2050 року», згідно з яким ЄС планує побудувати близько 40 нових атомних станцій за найближчі 20 років.

Крім того, цього року влада США прийняла рішення розпочати будівництво першої за останні 30 років АЕС. Атомна електростанція буде побудована в штаті Джорджія і обійдеться в 14 млрд доларів.

У 2011 році Іран підключив до електромережі свою першу АЕС – у Бушері.

У самій Японії настрої після аварії на «Фукусімі» антиядерні настрої посилилися. Акції протесту проти мирного атома проходять в японській столиці та інших містах країни на регулярній основі. Організатори мітингів збирають підписи на підтримку референдуму з питання про подальше використання атомної енергії.

Аварію на АЕС Фукусіма порівнювали із аварією на Чорнобильській АЕС – на Фукусімі було викинуто одну сьому частину викидів, зафіксованих після ЧАЕС.

Взагалі за цей рік Україна та Японія підійшли до тіснішої співпраці. У лютому цього року країни уклали угоду, яка має на меті збір, аналіз і обмін інформацією про способи реагування на аварії, які можуть виникати на об’єктах атомної енергетики.