Аваков заявив, що Україна залишить Інтерпол, якщо його очолить росіянин

19 Листопада 2018, 15:54

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Україна розгляне питання про призупинення свого членства в Інтерполі, якщо його очолить російський генерал-майор Алєксандр Прокопчук. Про це голова МВС написав у Facebook у понеділок, 19 листопада.

 

 

"Ймовірне президентство Росії в Інтерполі – абсурдне і суперечить духу та цілям організації. У разі, якщо аргументи України та низки інших країн не будуть почуті – Україна розгляне питання про призупинення свого членства в ІСРО", – повідомив міністр.

 

Нагадаємо, 19 листопада німецький депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс закликала країни Європейського Союзу вийти з Інтерполу, якщо організацію очолить російський генерал-майор Алєксандр Прокопчук.

 

Раніше члени парламенту Великої Британії закликали міністра внутрішніх справ Саджида Джавіда посприяти обмеженню доступу Росії до бази даних Інтерполу. 

 

Заклик до МВС надійшов після того, як 30 травня в іспанській столиці Мадриді затримали Білла Браудера за запитом Росії. Раніше Інтерпол неодноразово відмовляв РФ в арешті Браудера.

 

Як повідомлялося, 30 травня поліція Іспанії відпустила британського бізнесмена – засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.

 

Нагадаємо, Центральне бюро Міжнародної поліцейської організації "Інтерполу" розіслало попередження всім державам-членам союзу про те, що Росія в односторонньому порядку не має права використовувати канали організації для переслідування власних цілей, порадивши ігнорувати запити Кремля. Правоохоронні відомства також були повідомлені про те, що Інтерпол заблокував запит Москви на арешт британського бізнесмена – засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.