Аваков висловився про перевезення товарів з окупованої території

19 Лютого 2017, 14:46

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що перевезення товарів з окупованої території має обмежуватися так званим "критичним імпортом" – це вугілля і продукти, потрібні для металургійного комплексу. Про це він заявив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна, оприлюдненому у неділю, 19 лютого.

"Цю позицію я повторю на засіданні уряду. Вважаю, що потрібно ввести обмеження, які будуть чіткого показувати товарообіг так званого "критичного імпорту". Це має бути тільки вугілля, тільки продукти, необхідні для металургійного комплексу і все. А в зворотній бік ми можемо собі дозволити направляти запчастини для шахтного обладнання, відповідні реагенти для забезпечення роботи", – сказав Аваков.

Міністр підкреслив, що ця формула може нанести удар по чиїхось бізнес-інтересах.

Він також нагадав, що відповідно до своєї компетенції Служба безпеки України розробляє перелік товарів для товарообігу, який буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

"Моя думка, що я озвучив, радикальніша. Думаю, що формально питання обміну з цими територіями буде врегульовано. Як свого часу це питання було врегульоване з Кримом", – підсумував міністр.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, перекрили ділянку залізниці Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. За даними Укрзалізниці за 9 лютого, збитки від блокування залізниці на Донбасі завдали Україні збитків на суму понад 40 млн грн.

Через наслідки блокади Антикризовий енергетичний штаб 13 лютого запропонував Кабінету міністрів України ввести режим надзвичайної ситуації в енергосистемі країни.

Крім того, із відповідною ініціативою виступив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, перелік надзвичайних заходів, зокрема, буде включати мінімізацію використання ТЕС, що працюють на антрациті. 

Як повідомлялося, Дніпровський металургійний комбінат на межі закриття через блокаду залізниці. Комбінат напряму залежить від поставок коксу з Алчевська.

18 лютого міністри закордонних справ країн нормандської четвірки закликали припинити блокаду залізничних та інших шляхів на Донбасі.