Аваков програв суд Тягнибоку і має спростувати звинувачення у зіткненнях під Радою 31 серпня

9 Лютого 2016, 10:17

Печерський райсуд Києва визнав такою, що не відповідає дійсності, інформацію глави МВС України Арсена Авакова про вину лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока в зіткненнях між протестувальниками та правоохоронцями під Верховною Радою 31 серпня 2015 року, коли від вибуху гранати загинули четверо нацгвардійців і постраждали понад 140 людей. Як повідомила прес-служба ВО "Свобода", відповідне рішення суд прийняв вранці 9 лютого.

Прес-служба політсили оприлюднила копію рішення суду в своїй сторінці у Facebook.

"Визнати недостовірною та такою, що принижує честь, гідність Тягнибока Олега Ярославовича інформацію, поширену 31 серпня 2015 року під час проведення брифінгу міністром внутрішніх справ України Аваковим Арсеном Борисовичем на території МВС України, а саме: "…Я прямо звинувачують Олега Тягнибока… Він привів бандитів, які вбивали й калічили наших солдатів…", – йдеться в резолютивній частині рішення суду.

У зв'язку з цим суд зобов'язав МВС України "протягом одного місяця з дня набрання рішенням законної сили провести брифінг і спростувати недостовірну інформацію, яка була оприлюднена міністром внутрішніх справ України Аваковим Арсеном Борисовичем…".

У рішенні суду зазначається, що воно може бути оскаржене в Апеляційному суді Києва в десятиденний термін.

Нагадаємо, 31 серпня під будівлею Верховної ради України після голосування за зміни до Конституції сталася бійка між противниками змін до Конституції та працівниками правоохоронних органів. Унаслідок вибуху боєприпасу четверо бійців Нацгвардії померли від поранень. 18 підозрюваним суд обрав запобіжний захід.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прямо звинуватив Олега Тягнибока і його партію «Свобода» у сутичках. У відповідь Тягнибок подав до суду.