Atlantic Council оприлюднив аналіз виборчих перегонів в Україні

28 Жовтня 2015, 14:41

Екс-голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігор Коломойський розставив кандидатів, які, здається, переможуть у Дніпропетровську, Харкові та Одесі. Якщо це вдасться, то він отримає контроль за меріями у трьох найбільших містах України (за виключенням Києва) та першість у протистоянні з президентом Петром Порошенком. Про це пише старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council, керівник програм Міжнародного Республіканського Інституту, бізнес і політичний консультант Брайан Меффорд.

Враховуючи особливості виборчого законодавства в Україні, експерт Atlantic Council проаналізував найбільш гострі протистояння цьогорічних виборів:

1) Київ. Відповідно до результатів екзит-полів тут лідирує боксер Віталій Кличко, який перетворився на політика. Він є «явним фаворитом на переобрання», проте через недостатній рівень підтримки йому, очевидно, доведеться наступного місяця брати участь у другому турі виборів.

2) Одеса. Експерт відзначає тут порушення процедури виборів, агітацію за кандидатів працівниками екзит-полів, повільний підрахунок голосів тощо. За попередніми результатами, в Одесі в першому турі лідирує чинний мер Геннадій Труханов з 47% голосів. Друге місце посідає радник одеського губернатора Михеїл Саакашвілі, який має близько 30% голосів.

3) Харків. Чинний мер Геннадій Кернес обійшов усіх опонентів, отримавши, за попередніми результатами, підтримку майже 60% містян. Його перемога означатиме, що партія Коломойського «Відродження», ймовірно, отримає абсолютну більшість у міській раді, залишивши свого опонента від «Самопомочі» Тараса Ситенко далеко позаду.

4) Львів. Абсолютним лідером виборів є Андрій Садовий. Є велика можливість, що він отримає перемогу в першому турі виборів. Але, якщо буде другий тур, він привнесе інтригу в політичне життя України. Це розбудить багаторічне зіткнення між Садовим та ВО «Свобода», представник якого займає друге місце у Львові за результатами екзит-полів. Менш з тим, незважаючи на проведення чи не проведення другого туру, Садовий, найімовірніше, стане мером утретє.

5) Дніпропетровськ. Результат голосування тут досі не зрозумілий. Тут триває протистояння кадидату від «Укропу» Бориса Філатова та кандидата від Опоблоку Олександра Вілкула, які дихають одне одному у спину. За результатами екзит-полів, вони мають 42 і 32% підтримки виборців відповідно. Разом з тим, експерт наголошує на тому, що у місті все ще залишилися сильні адміністративні важелі Коломойського.

Нагадаємо, 27 жовтня ЦВК офіційно зареєструвала першого обраного мера міста. Крім того, Одеська ТВК оголосила результати виборів до міськради

Atlantic Council