Незважаючи на глибокий спад в економіці України та Росії, друга не має жодних ресурсів для відновлення, доки триває конфлікт на сході України. Про це йдеться в аналітичній записці американського центру Atlantic Council щодо економічної ситуації в Україні та РФ.
Аналітики використали інформацію зі звітів ЄБРР «Регіональні економічні перспективи» (2015) та МВФ «Перспективи розвитку світової економіки» (2014).
Інфографіка Atlantic Council: синя лінія – динаміка ВВП України (%), чорна лінія – динаміка ВВП Росії (%), сірий стовпчик – зміна обсягів бюджету РФ (%), блакитний – зміна обсягів бюджету України (%)
«На українську економіку тиснуть слабкі внутрішні інституції та війна на Сході, а по російській б’ють санкції та низькі ціни на нафту і газ», – йдеться у коментарях до інфографіки.
«Економічне зростання сильно впало як в Росії, так і в Україні. Відповідно співвідношення бюджетного дефіциту до ВВП зростає до небезпечних рівнів. Обом економікам необхідна нормалізація відносин між країнами», – йдеться у коментарі.
Водночас, позиція України виглядає сильнішою через наявність міжнародної підтримки.
«Наразі Україна отримує допомогу від МВФ, ЄС та США – вона може забезпечити необхідні ресурси для того, щоб Україна вижила у конфлікті з Росією і зрештою її економіка почала відновлюватися. Росія ж опинилася у складній ситуації: Путін не може перестати підтримувати сепаратистів на сході України, не втративши політичного капіталу вдома, але поки підтримка продовжується, потужні санкції від США та ЄС залишатимуться в силі. Якщо припускати, що ціни на нафту залишатимуться у найближчому майбутньому низькими, тиск на російську економіку змусить Путіна приймати непрості рішення», – додали аналітики.
Як повідомлялося, міжнародні агентства фіксують падіння економічних показників Росії.
Нагадаємо, Кабмін у найгіршому випадку прогнозує падіння ВВП України до 11,9% й інфляцію 42,8% у 2015 році.
Як повідомлялося, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк назвав 2015 роком стабілізації, а зростання економіки очікує не раніше 2016.
Нагадаємо, ЄБРР погіршив оцінку падіння ВВП України у 2015 році до 5%.