Асамблея Єгипту затвердила проект нової Конституції

Акценти
30 Листопада 2012, 09:22

Проект буде спрямований президенту Мохаммеду Мурсі, який, як очікується, виставить його на референдум.

Асамблея різко прискорила темп своєї роботи, після того як конституційний суд оголосив, що в неділю він оголосить рішення про те, чи підлягає цей орган розпуску.

Після довгих дебатів, які завершилися рано вранці у п'ятницю, делегати проголосували за схвалення усіх 234 статей Основного закону країни.

При цьому ліберали, ліві і християни, що входили в асамблею, бойкотували голосування, заявивши, що ісламісти намагаються нав'язати єгипетському народові своє бачення Конституції.

У затвердженому проекті говориться, що іслам є державною релігією Єгипту, а принципи шаріату – "головним джерелом законодавства".

Втім, те ж саме говорилося в попередній Конституції, яка була скасована після повалення в минулому році президента Хосні Мубарака.

Як вказують критики, в новій Конституції містяться статті про "пропагування сімейних цінностей", які можуть використовуватися для обмеження свободи слова, і в ній ні слова не сказано про рівність чоловіків і жінок.

Ісламісти також внесли в документ статтю, що право тлумачення "питань, пов'язаних з шаріатом", закріплюється за мечеттю та університетом "Аль-Азхар" – старовинним центром ісламської юриспруденції в Каїрі.

Нагадаємо, президент Мурсі вступив у протистояння з судовою владою Єгипту, видавши указ, що забороняє оскаржувати в судах його рішення.

Він стверджує, що це тимчасовий захід, необхідний для захисту демократичних завоювань єгипетської революції.

Читайте також: Мурсі відновлює диктатуру в Єгипті

Позначки:
90