Автор звертає увагу, що до сфери інтересів Тайваню належить співпраця зі Східною Європою у сферах машинобудівництва, інноваційних технологій, штучного інтелекту, відновлювальної енергетики, аграрного бізнесу, фармацептії, поставок корисних копалин і цінних металів, тощо. "Чехія, Словаччина, Польща та Литва активно використовують ці знання для розвитку та збагачення своїх народів – без токсичних зв’язків з китайською комуністичною машиною. Найближчим часом до них приєднаються Латвія та Естонія", – йдеться у матеріалі.
Читайте також: Литва відкликала посла з Китаю через конфлікт щодо представництва Тайваню
Натомість, зауважує Артур Харитонов, Угорщина, Білорусь і Україна відмовляються від протайванського курсу на користь Пекіна, союзного до Кремля та Путіна. "Враховуючи історичну кон’юктуру та сучасну паралель між російським і китайським агресорами, Україна та Тайвань могли б давно об’єднатися у надефективний альянс: з українськими ресурсами, тайванськими інноваціями та широким колом можливостей", – переконаний автор.
Однак тайванський інвестор, що до коронавірусних часів щорічно прибував до України, так і не зміг знайти підтримки ані від влади Петра Порошенка, ані від влади Володимира Зеленського, зазначає координатор проєкту Free Hong Kong Center.