Артур Харитонов: Китайська преса прирівнює Україну до Білорусі, Росії, Зімбабве та Північної Кореї

Світ
5 Липня 2021, 19:08

Серед найбільш наочних кроків – заява китайського посла, ніби Україна планує надати громадянам КНР постійний безвіз. Наразі в нас є безвіз із Гонконгом та тимчасово з Пекіном. Серед європейських країн наразі постійний безвізовий режим мають лише Росія, Албанія, Боснія, Сербія, Молдова, Білорусь, Азербайджан та Вірменія, пише автор.

“Тобто жодна держава-учасниця ЄС та НАТО не дозволяє собі подібних маніпуляцій з огляду на державну безпеку та тотальну недовіру до громадян КНР”, – відмітив Артур Харитонов. 

Незважаючи на намагання Зеленського подати безвіз як досягнення, це швидше матиме негативні наслідки у вигляді втрати довіри від європейських партнерів.

Наразі КНР є важливою союзницею Російської Федерації. “Після злочинних дій Кремля на території України та впровадження санкцій проти режиму Путіна демократичними союзниками України, Росія поступово перетворювалася на колонію КНР”, – зазначив автор. 

Натомість у червні 2021 року з’явився законопроєкт зовнішньополітичної стратегії України 2021-2024. В ньому КНР визначається нашим стратегічним партнером. Цей момент китайська пропаганда вже почала обговорювати як “відмову від підтримки Гонконгу, Тайваню та уйгурського народу” та зобов'язання “карати всіх, хто критикує китайський комунізм”. 

Читайте також: Україна-Китай. Колоніальний дисбаланс

“Через це 24 червня 2021 року Україна відкликає підпис з документа Ради з прав людини ООН, ініційованого Канадою, США, Японією, ЄС та іншими цивілізаційними союзниками України, на захист уйгурського народу”, – пише в статті.

Як зазначає автор з посиланням на видання Associated Press, рішення пов’язане із незаконною закупівлею Україною мільйонів доз китайської вакцини, яку більшість демократичних країн не визнає. Через це КНР може маніпулювати діями українського уряду.

“Наступного дня після відкликання підпису Україною, всі рупори китайської пропаганди в унісон заявлять про те, що Україна відмовляється від євроатлантичної родини заради стратегічного партнерства з КНР. Китайська преса прирівнює Україну до Білорусі, Росії, Зімбабве та Північної Кореї”, – відзначив Артур Харитонов.