Армія найближчим часом прийме на озброєння новітні штабні геоінформаційні автомобілі

25 Жовтня 2016, 21:50

Збройні сили України опрацювали завдання по оперативному створенню фотодокументів про місцевість та геопросторового моделювання із застосуванням прототипу «автомобіля штабного геоінформаційного» на базі автомобіля КРАЗ «МГЗ».

Як повідомив на брифінгу 25 жовтня начальник Головного управління оперативного забезпечення ЗСУ генерал-майор Микола Кравчук, найближчим часом армія візьме відповідну апаратуру на озброєння.

Він розповів, що в районі наведення мостової переправи в рамках навчань «Рубіж-2016» на практиці було перевірено комплекс оперативного моніторингу місцевості, розроблений ПрАТ «Інститут передових технологій».

Зокрема, з використанням даної апаратури була виконана аерофотозйомка з БПЛА, подальша оперативна обробка оперативних даних, створення високоточного ортофотоплану та 3D моделі місцевості району наведення переправи, оперативне плотерне розмноження виготовлених матеріалів.

Також із застосуванням БПЛА була здійснена відеозйомка процесу наведення переправи в режимі он-лайн.

Крім цього, поінформував Кравчук, фахівці очолюваного ним управління мають намір прискорити процес оцифровки карт місцевості завдяки закупівлі сучасної техніки топогеодезичного забезпечення.

«На сьогодні здійснюється оцифровка всіх військових мап. Частково це вже зроблено – оцифрована зона АТО і лівобережна Україна»", – розповів він.