Армія Іраку взяла під контроль урядовий комплекс у центрі Мосула

7 Березня 2017, 09:39

Урядові війська у вівторок, 7 березня, взяли під контроль головне відділення центрального банку в Мосулі, а також будівлю, яку "Іламська держава" використовувала як суд. Також був взятий головний комплекс урядових будівель у місті, повідомляє агентство Reuters з посиланням на речника спецпідрозділу міністерства внутрішніх справ Іраку. За його словами, в ході операції були ліквідовані десятки бойовиків "Ісламської держави".

Захоплення комплексу допоможе іракським спецпідрозділам штурмувати центр Мосула, а також є символічним кроком у звільненні міста від ІД. Напередодні урядові сили розпочали новий наступ з метою захопити центральну частину західного Мосула. Як повідомив речник армії Іраку, сили спецпризначення ведуть бої з ісламістами, просуваючись у напрямку старого центру міста, наступаючи з півдня та південного сходу.

Нагадаємо, іракські війська розпочали операцію зі звільнення західної частини Мосула від бойовиків ІД 19 лютого. 24 лютого вони увійшли до перших житлових кварталів західного Мосула, а 26 лютого – захопили один з районів міста. Місто розділене річкою Тигр на фактично дві рівні частини. Східна частина Мосула була повністю звільнена від ісламістів у січні 2017 року.