Армія Іраку розпочала новий наступ на позиції ІДІЛ на північ від Багдада

1 Березня 2016, 13:22

За підтримки військово-повітряних сил та місцевих союзних загонів, іракські війська розпочали наступ на позиції Ісламської держави з метою звільнити ключовий район на північ від столиці, Багдада. Про це повідомляє ABC News у вівторок, 1 березня.

Операція розпочалася після того, як 1 березня група терористів-смертників здійснила напад на військовий штаб у західній частині Іраку. Внаслідок вибуху загинули вісім офіцерів. Жодне терористичне угрупування поки що не взяло на себе відповідальність теракт.

Згідно із заявою Командування спільних операцій, новий наступ розпочалася на світанку в сільськогосподарському районі на північний схід від міста Самарра, що в 95 кілометрах на північ від Багдада, з метою розрізати лінії постачання Ісламської держави та стиснути лещата навколо утримуваног екстремістами великого північного міста Мосул.

Командування повідомляє, що у наступі на район Джазірат Самаррі приймають участь союзні загони шиїтських бойовиків та ВПС Іраку. У заяві не інформується, чи беруть участь в операції країни з міжнародної коаліції на чолі зі США.

Контроль над районом Джазірат Самаррі не лише обмежить пересування бойовиків «між трьома провінціями в регіоні, але також матиме важливе значення для майбутніх операцій з метою повернення частини провінції Анбар та міста Мосул, йдеться в заяві іракського командування.

Нагадаємо, армія Іраку здобула перемогу над бойовиками Ісламської держави у грудні 2015 року, звільнивши місто Рамаді, що є адміністративним центром провінції, розташованій на захід від Багдада. Це був перший великий здобуток для тренованих Сполученими Штатами іракських сил, оскільки вони зазнали великих втрат під час наступу бойовиків ІД у 2014 році.

Наступ, розвинений 9 лютого, пришвидшує просування урядових сил до міста Фаллуджі, цитаделі Ісламської держави, що розташовується між Рамаді та Багдадом.
Радикальні сунітські бойовики Ісламської держави захопили третину іракської території в 2014 році, оголосивши створення халіфату в Іраку та Сирії, здійснюючи на захоплених територіях масові вбивства.

Як повідомлялося, наприкінці лютого Ірак сколихнула серія терактів, організованих бойовиками Ісламської держави. Напади забрали життя великої кількості людей. 25 лютого двоє смертників підірвали себе під час служби в шиїтській мечеті. 28 лютого серія вибухів прогриміла в Багдаді, забравши життя 70 людей. 29 лютого екстремісти ІД здійснили теракт під час похорону, внаслідок якого загинули щонайменше 20 осіб.