У США планують покарати РФ за утиски віруючих на окупованій території України
Конгресмени Джо Вілсон і Еммануель Клівер внесли в Конгрес США законопроект щодо підтримки свободи віросповідання на території України і покаранню РФ за релігійні переслідування на окупованій частині території України. Про це свідчить опублікований документ на сайті законодавчого органу.
У документі йдеться про те, що російський уряд порушує міжнародне гуманітарне право і міжнародні зобов'язання по повазі і захисті релігійних свобод.
"Більше п'яти років РФ незаконно утримує в окупації Крим і частина Донбасу збройними формуваннями, якими вона керує. Службовці і найманці Кремля викрадають, заарештовують і катують людей в цих регіонах за їх віросповідання. Уряд Росії порушує міжнародне гуманітарне право і міжнародні зобов'язання по повазі і захисті релігійних свобод ", – йдеться в тексті.
Крім того, вказується, що російські посадовці несуть відповідальність за релігійні переслідування, і законопроект повинен допомогти залучити їх до відповідальності.
Конгресмени відзначають, що порушення, які РФ здійснює на окупованій і контрольованій території, переважно спрямовані проти Православної Церкви, Української Греко-католицької Церкви, протестантів і Свідків Єгови.
Архієрейський собор та ліквідація УПЦ (КП), УПЦ (МП) та УПЦ (АП)
На соборі Православної церкви України у Києві предстоятель Епіфаній оголосив про юридичну ліквідацію таких структур, як Українська православна церква (УПЦ) Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква УАПЦ. Про це у Facebook повідомив заступник голови управління ПЦУ із зовнішніх зв'язків Євстратій Зоря.
Зокрема, Зоря повідомив про перші новини з архієрейського Собору ПЦУ, який присвячений річниці створення нової церкви.
"На засіданні Архієрейського собору митрополит Епіфаній повідомив про юридичне припинення релігійних організацій "Київська Патріархія УПЦ КП" і "Патріархія УАПЦ", – зазначив він.
Загиблі військові на Донбасі
На Донбасі протягом доби 15 грудня збройні формування Російської Федерації сім разів порушили режим припинення вогню. Двоє українських військових отримали поранення.Про це повідомив прес-центр штабу ООС у Facebook.
Як зазначається, противник обстрілював позиції Об'єднаних сил з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
Зокрема, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "СХІД" російські окупаційні війська здійснили один обстріл поблизу Лебединського – зі станкових і ручних протитанкових гранатометів та стрілецької зброї, з великокаліберними кулеметами включно.
Водночас у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "ПІВНІЧ" зафіксовано 6 ворожих обстрілів:
- неподалік Луганського – зі станкових протитанкових гранатометів;
- двічі біля Кримського – з СПГ, РПГ та підствольних гранатометів;
- в районі Хутора Вільного – з автоматичних гранатометів;
- неподалік Світлодарська – з СПГ та автоматичних гранатометів;
- поблизу Зайцевого – зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.
"Вчора, 15 грудня, поранень зазнали два військовослужбовця Об’єднаних сил", – повідомили у штабі.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що зустрічі в нормандському форматі по Донбасу дають можливість добитися результату – кінець війни в Україні. Про це він заявив знімальній групі каналу "Росія 1" в кулуарах саміту "нормандської четвірки".
Журналісти російського каналу запитали Зеленського, як пройшла зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним.
"Перша зустріч, особиста, поговорили, піднімали важливі дуже питання", – відповів президент України.
Зеленський, вважає, що зустрічі подібного формату дають можливість покласти край війні на Україні.
"Я вважаю, що правильний початок в принципі на таких зустрічах такого формату, у нас є можливість досягти результату – кінець війни в Україні, на території нашої країни. Через 4 місяці буде зустріч, тому що багато питань за один раз не вирішити і дійсно дуже багато різних поглядів, багато різних питань ", – додав він.
За слова Зеленського, в української сторони "трошки інші погляди" на мінські угоди, але головне – покладений початок спілкуванню.