Архієпископ Кіпру підтримав надання томосу Україні

26 Вересня 2018, 18:54

Архієпископ Кіпру Хрисостомос ІІ повідомив про підтримку України, а також наголосив на праві України мати незалежну автокефальну церкву. Про це в середу, 26 вересня, повідомляє прес-служба посольства України в Кіпрі.

 

"Архієпископ Кіпру Хрисостомос ІІ висловив підтримку Україні та українському народові, особливо підкреслив право України як великої незалежної держави мати свою незалежну автокефальну церкву", – наголошується в повідомленні.  

 

Як зазначається, посол України в Республіці Кіпр Борис Гуменюк 26 вересня провів зустріч з Архієпископом Кіпру Хрисостомосом ІІ.

 

"Під час бесіди, яка проходила в теплій дружній атмосфері, було обговорено ситуацію в Україні в контексті триваючої російської агресії, розвиток об’єднавчих процесів в українському православ’ї, питання надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві – архієпископа Даніеля Памфілона зі США та єпископа Іларіона з Едмонтону з Канади.

 

Також стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується.