Арестовича немає у переліку ані штатних, ані позаштатних радників керівництва Офісу президента

Політика
19 Серпня 2022, 16:49

У президента і керівництва Офісу президента 46 штатних і позаштатних радників. Ці дані надали у відповідь на запит Тижня і вони актуальні станом на 18 серпня. У переліку немає імені Олексія Арестовича, хоча є інші відомі публічні речники влади, наприклад, Михайло Подоляк та Сергій Лещенко – обидва є радниками керівника Офісу президента поза штатом. Повний перелік радників керівництва ОП дивіться за посиланням або наприкінці матеріалу.

Слід зауважити, що загальна кількість радників президента і керівництва його Офісу за рік збільшилася. Ситуація станом на червень 2021-го за цим посиланням.

При цьому Арестовича й далі часто називають радником керівника ОП. Наприклад, опубліковане 11 серпня інтерв’ю Дмитра Гордона з Арестовичем так і називається: «Інтерв'ю Дмитра Гордона із радником керівника Офісу президента України Олексієм Арестовичем. 2022 рік».

У випуску 26 липня програми «Фейгін live», де Арестович регулярно бере участь як гість, була розмова й про його роботу в ОП:

– Закинули в інтернет, що я звільнився з посади радника Єрмака (глави ОП – Ред.), – А.

– А ти звільнився з посади радника Єрмака? – Ф.

– Ні, не звільнився, – А.

– Яка взагалі різниця, звільнився він чи не звільнився? Ефіри ж наші продовжаться, – Ф.

– Дурні просто не розуміють, що буде, якщо я звільнюся. Вони ж думають, що це буде пробіл у інформаційній політиці. Я тоді заговорю без цензури, уявіть, що тоді буде?.. Я зараз «цензурю» себе, а якщо звільнився, то я ж уже не представник Офісу президента. Чого вже там? – А.

Варто зазначити, що ще наприкінці травня Арестовича називали «радником керівника Офісу президента» на офіційній сторінці ОП в соцмережі Telegram. Зокрема, його акаунти називали в переліку офіційних для отримання «достовірної інформації з надійних джерел». Слід також зауважити, що протягом останніх місяців Арестович публічно часто використовує щодо себе формулювання «радник Офісу президента, позаштатний». Такого формулювання посади Тижню не вдалося знайти ані в постановах і ухвалах судів, ані в розпорядженнях, указах чи інших публічних документах держорганів. Водночас ані влада, ані сам Арестович жодного разу не спростовували те, як його представляють у пресі.

 

Читайте також: Гібридні манери

 

Разом із тим, згідно опублікованого 18 серпня опитування громадської думки, проведеного КМІС за замовлення мережі ОПОРА, Арестович входить до переліку лідерів за довірою громадськості в Україні. До того ж, це було відкрите запитання, тобто респонденти самі мали згадати ім'я того, чиїй інформації довіряють.

Повний перелік штатних і позаштатних радників президента України та керівника Офісу президента і його заступників: