Арбузов відзначив «зниження довіри до економічної політики уряду» через «нереалістичні параметри інфляції».
Зокрема, МВФ прогнозує споживчу інфляцію на 2011 рік на рівні 10,2%, а березневий консенсус-прогноз Міністерства економічного розвитку (складений на основі оцінок експертів із тринадцяти державних та неурядових організацій) – погіршено до 11,1%.
«На жаль, ці негативні тенденції, окрім іншого, зумовлені публічними заявами керівництва Уряду, які суперечать цілям програми, що підтримується МВФ (зокрема, стосовно цін та тарифів тощо)», – констатує Арбузов.
У Нацбанку, зокрема, підрахували, що невиконання умов Меморандуму з МВФ призведе до ненадходження коштів лише у 2011 році в обсязі майже 7,7 млрд доларів США від міжнародних фінансових організацій (від МВФ – 6,2 млрд, Світового банку – 0,85 млрд, Єврокомісії – 0,6 млрд).
Також з високою імовірністю погіршиться суверенний рейтинг України; зросте вартість зовнішніх запозичень; скоротяться надходження прямих іноземних інвестицій та боргових ресурсів до банків і реального сектора; підвищиться попит на готівкову валюту.
«За нашими оцінками, обсяг загальних втрат фінансових ресурсів до кінця 2011 року може скласти близько 9 млрд доларів США. В умовах збереження дефіциту поточного рахунку це може призвести до суттєвого скорочення міжнародних резервів», – прогнозує голова НБУ.
Нагадаємо, на початку квітня закордонні і українські експерти заявили, що Україна не виконала умови Міжнародного валютного фонду, а тому найближчими місцями черговий транш кредиту не надійде.
У той же час наприкінці квітня Арбузов в інтерв’ю заявив, що за підсумками першого півріччяУкраїна розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду відразу два транші на суму близько $3 млрд.