За словами Арбузова, зараз гривневі вклади в банках приносять дуже пристойний дохід, оскільки середньоринкова ставка по вкладах населення становить, згідно з Українським індексом ставок на депозити фізосіб, близько 15% річних, тоді як у доларах – 5-7% річних. «Тому ті громадяни, які нададуть довіру і віддадуть перевагу заощадженням у національній валюті – будуть в безперечному виграші. Ті, хто піддався ажіотажним настроям, забравши свої гривневі вклади з банків і купивши валюту за завищеним курсом, – втратили», – вважає голова НБУ.
Для тих хто сумнівається Арбузов обіцяє, що Мінфін і НБУ готові запропонувати хорошу альтернативу – валютні облігації.
За словами Арбузова, прибутковість цих облігацій наразі складає близько 8-9% річних.
«У будь-якому випадку, гроші краще зберігати на депозитах або в державних цінних паперах, ніж в так званій «підматрацні формі», де від них немає користі ні економіці, ні самим громадянам. Адже і готівкова іноземна валюта теж знецінюється, втрачаючи свою купівельну спроможність. Та й нинішня ситуація на світових ринках все ще характеризується високим ступенем невизначеності», – пояснив Арбузов.
Як повідомлялось, у грудні 2011 року набув чинності Закон «Про внесення змін до статті 10 закону України» Про цінні папери та фондовий ринок «, що передбачає дозвіл випуску облігацій внутрішньої державної позики в іноземній валюті.
Нагадаємо, на початку 2007 року, обсяг випущених облігацій не перевищував 7,5 млрд грн, на початку 2008-го – 9,1 млрд грн, а в 2009–2011-му процес поставили на промислову основу: на початок періодів в обігу перебувало ОВДП відповідно на 30 млрд і на понад 130 млрд грн. Зараз із емітованих держоблігацій складається величезна піраміда.
Читайте також: Щедрість банків свідчить про погіршення ситуації у фінансовому секторі