Арбузов просить Азарова швидше вирішити долю банку «Надра» та рекапіталізованих банків

1 Лютого 2011, 10:21

«Необхідно обговорити кожен банк, прийняти рішення, та надіслати листа Уряду з проханням прискорити цей процес та знайти рішення», – заявив голова НБУ Сергій Арбузов під час наради щодо цих банків.

Від строків вирішення зазначеного питання, зазначають у НБУ, залежать обсяги коштів, необхідних для відновлення стабільної діяльності вищезазначених банків, відновлення довіри кредиторів і вкладників, покращення інвестиційної привабливості держави та її економічної стабільності.

«Вирішення питання відносно цих банків, на сьогодні, є стратегічним. Від вирішення питання за окремими банками, такими, як ПАТ “Родовід Банк”, ПАТ «АКБ «Київ», АБ «Укргазбанк», ВАТ КБ «Надра» залежить не тільки доля цих банків, а й доля банківської системи взагалі», – сказано у повідомленні.

У зв’язку з цим, Арбузов доручив заступникові глави Нацбанку Ігорю Соркіну зустрітися з міністром фінансів Федором Ярошенком для вирішення питання відновлення стабільної діяльності рекапіталізованих банків і банку «Надра».

Нагадаємо, у 2009-2010 роках у рамках програми рекапіталізації банків під контроль уряду перейшли Укргазбанк, банк «Київ» і Родовід Банк. Цим фінустановам було виділено близько 17 млрд грн. бюджетних коштів. У вересні 2010 року з’ясувалося, що Укргазбанк, банк “Київ” і Родовід Банк потребують нових вливань на суму 12,5 млрд грн.

Проблемний банк «Надра» також претендує на рекапіталізацію за рахунок бюджетних коштів.