Арбузов прогнозує, що МВФ дасть Україні відразу два транші у $3 млрд

29 Квітня 2011, 09:57

За його словами, якби уряд України виконав принципові вимоги МВФ, то після нещодавньої поїздки до Вашингтона кошти надійшли б в Україну.

«Думаю, якщо б принципові питання – пенсійна реформа і підвищення тарифів на газ, були вирішені, ми б вже повернулися з грошима. Поки ж рішення наступне: ми розраховуємо отримати подвійний транш – близько $3 млрд. за підсумками першого півріччя. Такий термін був визначений в результаті переговорів між делегацією уряду України та представниками МВФ для вирішення ряду питань: пенсійної реформи, підвищення тарифів і зменшення сальдо з відшкодування ПДВ, квотування зернових і т. п.», – стверджує голова НБУ.

За словами Арбузова, Нацбанк зі свого боку виконав більше 100% умов, обумовлених у Меморандумі з МВФ.

«А в уряду залишилися питання, по суті своїй складні, але протягом 2-3 місяців, я сподіваюся, вимоги МВФ будуть виконані», – зазначив він.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд заявляв, що виділить черговий транш кредиту Україні за програмою stand by як тільки Україна виконає свої обіцянки підвищити ціни на газ для населення та провести пенсійну реформу.

Президент Віктор Янукович доручив Національній комісії регулювання електроенергетики прийняти в листопаді цього року постанову про поетапне приведення цін на природний газ до економічно обґрунтованого рівня.

Раніше Україна зобов'язалася перед Міжнародним валютним фондом підвищити ціни на газ для населення та теплокомуненерго на 50% із квітня 2011 року, однак потім, зі слів представника МВФ в Україні Макса Альєра, було погоджено підвищення тарифів на 10% і 20% у квітні та червні.