Арбузов попередив про зростання податків після «покращення життя» підприємцям

Акценти
19 Листопада 2012, 13:10

За його словами, Нацбанк плідно співпрацює як з податковими органами, так і з банками – платниками податків та громадськими об'єднаннями платників податків.

"Ми задоволені результатами роботи з Міністерством фінансів України, Державною податковою службою України та Асоціацією. Ми маємо багато спільних завдань, від виконання яких прямо залежать досягнення кількісних орієнтирів, які закладені програмою президента України. І головним у нас є спільне розуміння того, що збільшення податків має відбуватися тільки після того, як ми створимо умови для бізнесу", – сказав Арбузов.

За його словами, найважливішими результатами спільної роботи є: оподаткування більшості банківських операцій за алгоритмом розрахунку результату за даними бухгалтерського обліку, зокрема, кредитних, депозитних та валютних; єдиний підхід щодо визнання доходів і витрат за кредитними та депозитними операціями; визначення бази для формування страхових резервів, виходячи з обсягів заборгованості за всіма видами активних операцій; оподаткування операцій переуступки боргу в частині включення до валових витрат різниці між залишком боргу та ціною продажу; включення від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів до витрат наступних податкових періодів.

Як повідомлялось, Національний банк постановою 476 від 16 листопада 2012 року ввів обов'язковий продаж переказів фізособам з-за кордону в іноземній валюті на суму понад 150 тис. гривень на місяць. Крім того, постановою №475 введено обов'язковий продаж юридичними особами-резидентами частини валютної виручки, одержаної від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

Нагадаємо, нещодавно голова Державної податкової служби Олександр Клименко заявив про необхідність введення загального декларування доходів громадян. Він зазначив, що ДПСУ вже технічно готова приймати податкові декларації від усіх українців, проте необхідно вирішити проблему мотивації громадян, показавши їм вигоди добровільної сплати податків.

Представники опозиційних сил радять податківцям почати оподаткування та декларування доходів зкорупціонерів у владі.

Читайте також: Податковий зашморг для хворої економіки

90