Згідно з постановою Кабміну, підвищено статус комісії. Тепер до її керівництва органу входитимуть міністри та керівники відомств, а не їх заступники, як було раніше. В уряді вважають, що це сприятиме більш оперативній і ефективній діяльності цього органу.
За дорученням Арбузова вже найближчим часом буде розроблено програму боротьби з рейдерством.
«Прийняття документа, що узагальнює законодавчі норми і практику боротьби з цим явищем, допоможе у найкоротші терміни не тільки виявляти і знешкоджувати рейдерські прояви, а й сприятиме поверненню захоплених об'єктів справжнім власникам. Особливо увагу в документі буде приділено питанню захисту від незаконних посягань на власність та права інвесторів», – зазначив він.
Він також пообіцяв, що переш засідання комісії відбудеться уже найближчим часом.
Нагадаємо, вперше антирейдерську комісію створив уряд Віктора Януковича у лютому 2007 року. Тоді її очолив перший віце-прем'єр Микола Азаров. Діяльність комісії різко критикував БЮТ, звинувачуючи її у "кришуванні" рейдерів. Після того, як лідер БЮТ Юлія Тимошенко очолила уряд у грудні 2007 року, діяльність комісії була припинена. Президент Віктор Ющенко в лютому 2008 року звернувся до прем'єра з проханням відновити її роботу, і її новим головою став тодішній перший віце-прем'єр Олександр Турчинов.
Після чергової зміни уряду в 2010 році робота комісія була відновлена під керівництвом віце-прем'єра Володимира Сівковича, проте в кінці року знову була припинена через адмінреформу.
У черговий раз уряд заявив про новий етап у роботі комісії у жовтні 2011 року, тепер на чолі з першим віце-прем'єром Андрієм Клюєвим. Було проведено одне засідання, а потім Клюєв на початку 2012 року був призначений головою РНБО, а його на посаді першого віце-прем'єра змінив Валерій Хорошковський.
Наприкінці квітня 2013 про плани уряду відновити роботу комісії заявив Сергій Арбузов, який обійняв посаду першого віце-прем'єра в грудні 2012 року, а до цього очолював Нацбанк.