Арбузов демонструє небувалу євроінтеграційну активність

6 Грудня 2013, 16:10

Зокрема, Арбузов доручив підготувати позиційний документ про підготовку та імплементацію парафованого проекту угоди про асоціацію з ЄС.

Документ має враховувати підходи ЄС до консультацій із приводу умов підписання угоди й макроекономічної ситуації в Україні, прогнозів впливу тарифної лібералізації на формування дохідної частини державного бюджету.

Крім того, документ має передбачати оцінку вартості розробки й введення законодавчих актів, які повинні бути наведені у відповідність до законодавства ЄС, а також аналіз впливу режиму вільної торгівлі з ЄС на формування експортної номенклатури при торгівлі з державами-членами СНГ і країнами Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан).

Крім цього, має бути прийнято до відома залучення фінансової й технічної допомоги ЄС, міжнародних фінансових організацій і країн-донорів для імплементації угоди.

Також Арбузов доручив міністрові економічного розвитку та торгівлі Ігорю Прасолову й урядовому уповноваженому з питань європейської інтеграції Валерію П'ятницькому підготувати і подати пакет документів про проведення консультацій членів міжвідомчої групи із представниками Європейської комісії (9-10 грудня 2013 року).

У пакеті має бути передбачено графік імплементації парафованої угоди про асоціацію, а також узгодження аспектів його імплементації, у тому числі в рамках підготовки Дорожньої карти.

За інформацією джерел «Української правди», така євроінтеграційна активність Арбузова пов’язана з надіями очолити новий перехідний уряд технократів, створення якого передбачає один із сценаріїв розв’язання політичної кризи в країні.

Раніше Арбузов заявляв, що не бачить сенсу в відставці уряду та президента.

Нагадаємо, протестувальники на Майдані Незалежності після розгону Євромайдану 30 листопада окрім вимог відновити євроінтеграційний курс України почали наполягати на відставці уряду та дострокових виборах президента.