Арбітраж у Гаазі призупинив розгляд позову проти РФ щодо захоплення кораблів у Керченській протоці

12 Листопада 2020, 19:00

Міжнародний арбітраж у Гаазі призупинив розгляд по суті позову проти Росії щодо захоплення кораблів і військових моряків у Керченській протоці у 2018 році.  Про це в четвер, 12 листопада, повідомило «РБК-Україна» з посиланням на відповідне рішення.

 

Це пов'язано з процедурними моментами.

 

Повідомляється, що в серпні 2020 року Росія спробувала оскаржити юрисдикцію суду у цій справі, оскільки спір не пов'язаний з воєнними діями. У свою чергу, українська сторона у вересні вимагала об'єднати попередні заперечення РФ з розглядом справи по суті та не розглядати питання юрисдикції на попередньому етапі.

 

У підсумку арбітраж дійшов висновку, що заперечення Росії мають розглядатися саме на попередньому етапі, і призупинив розгляд справи по суті. Українська сторона протягом трьох місяців має подати відповідь на заперечення Москви, після чого судді приймуть рішення про подальші кроки.

 

Нагадаємо, 21 лютого Міжнародний арбітражний трибунал у Гаазі підтвердив свою юрисдикцію у справі України проти Росії розглядати позов України в частині Азовського моря і Керченської протоки, а також викрадення українських природних ресурсів.