Арабська коаліція завдала удару по ринку в Ємені, загинули понад 20 людей

18 Червня 2017, 16:51

Понад 20 людей стали жертвами повітряного удару, завданого авіацією арабської коаліції на чолі з Саудівською Аравію на півночі Ємену, повідомили в неділю, 18 червня, місцеві лікарі. 

Бомбардування відбулося в суботу, 17 червня, по ринку в районі Шада єменської провінції Саада неподалік від кордону з Саудівською Аравією. Агентство Reuters з посиланням на представника системи охорони здоров'я провінції повідомляє про 25 загиблих, агентство AFP, посилаючись на співробітника місцевої лікарні, – про 24 жертви. Владу в провінції Саада контролюють шиїтські повстанці-хусити.

Як повідомив офіційний представник провінції Саада, рятувальники деякий час не могли дістатися району бомбардування, оскільки побоювалися потрапити під артилерійські обстріли, яких завдавали по цій території. Агентство Reuters зазначає, що не змогло отримати коментар щодо авіаудару в арабській коаліції, а також перевірити дані щодо кількості жертв.

За словами представника лікарні, більшість жертв працювали на ринку. Цей ринок відомий також як центр торгівлі наркомісткою рослиною кат, яка поширена в Ємені, однак заборонена в Саудівській Аравії, повідомляє AFP.

Конфлікт в Ємені триває з вересня 2014 року, країна поділена між шиїтськими повстанцями-хуситами, котрих підтримує Іран, адміністрацією президента Абд-Раббу Мансура Хаді, яка базується в місті Адені та яку підтримує коаліція на чолі з Саудівською Аравією, та терористичним угрупованням "Аль-Каїда на Аравійському півострові".

Через складну гуманітарну ситуацію в країні спалахнула епідемія холери. За даними ООН, станом на кінець травня було зафіксовано понад 55 тисяч випадків захворювання цією інфекційною хворобою. За прогнозами ООН, кількість хворих може зрости до 200 тисяч осіб.

 

Позначки: