Апеляційний суд вирішив, що одного арешту для Тимошенко мало

21 Грудня 2011, 15:02

Народні депутати фракції «БЮТ-Батьківщина» під час оголошення рішення почали скандувати «Фашисти!».

Колегія суддів перебувала в нарадчій кімнаті майже три з половиною години.

Рішення Шевченківського суду про повторний арешт не було скасовано, незважаючи на приєднання до матеріалів справи заяви Уповноваженого з прав людини про комплексне порушення прав Юлії Тимошенко під час так званого «виїзного судового засідання» в камері Лук'янівського СІЗО.

У заяві омбудсмена Ніни Карпачової йшлося про відкриття нею провадження щодо порушення прав екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

За словами адвоката Сергія Власенка, у заяві омбудсмен зазначила, що законних підстав для повторного взяття під варту Юлії Тимошенко немає, а навпаки йдеться «про брутальне порушення прав людини».

«Під час судового засідання в камері СІЗО, тобто в екстремальних умовах, є брутальне порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод щодо публічності розгляду, воно суперечить рішенню Європейського суду з прав людини  в подібній справі «Лучанінова проти України» від 9 червня 2011 року, статті 129 Конституції України – тієї статті, яку так полюбляє цей склад суду, – рекомендаціям Європейського суду з питань запобігання катуванням. Все це  є обмеженням права на захист, яке може бути розцінене, як нелюдське поводження, тобто звіряче поводження», – процитував текст заяви Власенко.

Він наголосив, що суддя Шевченківського райсуду Трубніков був ознайомлений з цим документом, в якому зафіксоване масштабне порушення прав  Тимошенко.

Сам Власенко також повідомив колегії суддів апеляційного суду, що він попереджував суддю Трубнікова та всіх присутніх «під час ганебного суду в медсанчастині Лук’янівського СІЗО про те, що вони вчиняють злочин, ухвалюючи завідомо незаконне рішення».

Колегія суддів Апеляційного суду Києва під головуванням судді Ольги Єфімової залишила у силі рішення виїзного засідання Шевченківського райсуду про повторний арешт Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, 8 грудня Шевченківський райсуд Києва обрав Тимошенко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в справі ЄЕСУ.

Колегія суддів Апеляційного суду 16 грудня перенесла засідання суду за скаргою на повторний арешт Тимошенко на 21 грудня.

Як відомо, 20 грудня Апеляційний суд Києва також вирішив дозволити продовження розгляду скарги на вирок у газовій справі щодо екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко без її участі.