Апеляційний суд випустив Цемаха під особисте зобов’язання

5 Вересня 2019, 12:06

Київський апеляційний суд у четвер, 5 вересня, задовольнив апеляційну скаргу захисту колишнього бойовика так званої "ДНР" Володимира Цемаха на продовження строку тримання його під вартою і визначив йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Трансляцію судового засідання проводило “Радіо Свобода”.

 

“Застосувати до підозрюваного Цемаха Володимира Борисовича запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Звільнити Цемаха Володимира Борисовича з під варти в залі суду негайно, – сказав суддя.

 

 

 

Як зазначається, суд поклав на Цемаха особисті зобов’язання терміном на два місяці: прибувати на виклики слідчого до суду та прокурора; не відлучатись з населеного пункту, де він перебуває, без дозволу слідчого, прокурора чи суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суду про зміну місця проживання чи роботи.

 

"У випадку не виконання зобов'язання щодо Цемаха може бути застосований жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладене грошове стягнення у розмірі 0,25 розміру мініамальної зарплати до 2 розмірів мінімальної зарплати", – заявив суддя.

 

Своєю чергою, прокуратура вимагала залишити Цемаха під арештом, заявляючи, що він може втекти.

 

Як сказав представник прокуратури, відповідаючи на питання про те, хто тепер гарантуватиме безпеку колишнього "командира ППО" так званої "ДНР": "тепер за життя пана Цемаха буде відповідати сам пан Цемах".

 

Прокурор також додав, що жодної офіційної інформації про обмін Цемаха до прокуратури не надходило.

 

Рішення суду є остаточним і не підлягає оскарженню.

 

Нагадаємо, 3 вересня стало відомо, що суд продовжив арешт Цемаху до 20 жовтня.

 

Водночас засновник розслідувальної мережі Bellingcat Еліот Гіґґінс припустив, що Київ може видати Цемаха Росії в обмін на політв’язнів.

 

Володимир Цемах – зенітник так званої ДНР, якого затримала Служба безпеки України в місті Сніжне Донецької області у липні 2019 року. Він причетний до перевезення комплексу "Бук", з якого збили Boeing.

 

29 червня 2019-го Шевченківський райсуд ухвалив узяти бойовика під арешт на два місяці.

 

Крім того, журналісти знайшли архівне відео, на якому Цемах, ймовірно, зізнається в причетності до збиття Boeing.

 

На початку серпня російські ЗМІ повідомляли, що Цемаха внесли у списки на обмін полоненими.

 

Нідерланди просять Україну не видавати його Росії.