Апеляційний суд відхилив позов власника ліквідованого банку до НБУ

24 Березня 2016, 16:44

Апеляційний адмінсуд Києва став на сторону Нацбанку у справі про ліквідацію Профін Банку. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Зокрема, компанія «Ксеронія Лімітед» позивалась до Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, вимагаючи визнати неправомірною ліквідацію зазначеної установи. Окружний адміністративний суд відмовив позивачу у задоволенні позову. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 березня 2016 року рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Повідомляється, що 19 січня 2015 року ПАТ «Профін Банк» віднесено до категорії неплатоспроможних, а 15 квітня торік прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Читайте також: Десять найбільших ліквідованих банків: активи Арбузова, Курченка, Новинського.

Компанія «Ксеронія Лімітед» зареєстрована у Кіпрі. Їй належало майже 99% акцій Профін Банку. Через низку інших компанії кіцевими контролерами установи зазначені Рейніс і Тетяна Тумовс (близько 75%) та Дмитро Федосєєв (близько 25%). Головний офіс Профін Банку до вересня 2014 року розташовувася у Донецьку, а після цього переїхав до Києва. За повідомленнями у ЗМІ «Ксеронія Лімітед» викупила банк у 2012 році у французької групи Societe Generale S.A.