Апеляційний суд у США відмовився обмежити міграційний указ Трампа

10 Липня 2017, 17:09

Апеляційний суд в США відмовився обмежити дію нових правил про в'їзді в США для громадян шести країн, тим самим суд відхилив прохання гавайської влади, які мали намір оскаржити указ президента США Дональда Трампа, повідомляє Reuters.

В червні цього року Верховний суд США дозволив президенту Дональду Трампу частково заборонити в'їзд громадянам шести мусульманських країн доти, поки суд не розгляне скаргу на рішення нижчих інстанцій, які заблокували указ президента на невизначений термін. Після цього адвокати, що представляють штат, звернулися до федерального суду в Гонолулу, який минулого тижня відмовив у перегляді рішення.

Дев'ятий окружний апеляційний суд США також відмовився від власної інтерпретації рішення Верховного суду, зазначає BBC. Судді апеляційного суду пояснили, що гавайський суд має право заблокувати це рішення тільки якщо побачить, що воно порушує права конкретної людини.

Коментарів від міністерства юстиції США і генерального прокурора штату Гаваї поки не надходило.

Йдеться вже про другий міграційному указі Трампа.

Перший указ був підписаний ним в січні і набув чинності негайно. Рішення президента спровокувало хаос в аеропортах, а в окремих випадках США літаки розвертали в повітрі. Указ викликав критику з боку ООН, а також правозахисних організацій і громадських діячів як в США, так і за їх межами.

Суперечливим положенням першого указу Трампа було, зокрема, те, що власники грін-карт з мусульманських країн, що фігурують в указі, також потрапили під заборону, хоча її наявність фактично означає дозвіл постійно проживати у США.

Федеральний суд в Сіетлі (штат Вашингтон) 4 лютого повністю призупинив дію президентського указу, а через тиждень апеляційний суд Сан-Франциско залишив рішення нижчої інстанції в силі. Адміністрації Трампа не вдалося оскаржити тимчасову зупинку дії заборони на в'їзд.

У підсумку 6 березня президент США підписав новий міграційний указ, схожий за суттю, але відрізняється в деяких формулюваннях. Так, зі списку країн, з яких заборонений в'їзд, зник Ірак. Крім того, з'явилося правило, згідно з яким громадяни інших згаданих у документі країн все ж зможуть в'їжджати в США, якщо мають з американськими громадянами рідні зв'язки. При цьому для бабусь, дідусів та інші родичів заборона буде діяти. Крім того, новий указ не анулює грін-карти і не вводить повну заборону на прийом сирійських біженців.