Апеляційний суд скасував вирок екс-меру Алушти як занадто м’який

5 Грудня 2011, 12:32

Таким став результат розгляду апеляції прокуратури АР Крим, внесеної у зв'язку з неправильною кваліфікацією судом першої інстанції дій градоначальника і м'якістю призначеного покарання.

 «Справу направлено на новий судовий розгляд», – повідомляє прокуратура Криму.

Прокуратура Криму нагадує, що колишньому міському голові інкримінувалося давання незаконних вказівок: про доповнення рішення сесії пунктом, який не виносився на обговорення депутатів і голосування, а також про неврахування голосів депутатів і перешкоджання таким чином їх діяльності.

Нагадаємо, у червні цього року Ялтинський міський суд виніс вирок у кримінальній справі колишнього мера Алушти Володимира Щербини.

Суд виправдав екс-мера за першим епізодом звинувачення – підробкою рішення міської ради Алушти, а саме – самовільне внесення пункту до рішення міськради після його прийняття депутатами.

За другим епізодом, який стосувався перешкоджанню депутатської діяльності (неврахування голосів двох депутатів при прийнятті рішення), суд визначив покарання у вигляді двох років обмеження волі з відстрочкою виконання покарання.

Після оголошення вироку Володимир Щербина був звільнений з-під варти в залі суду.

Щербина був затриманий 8 жовтня 2010 року за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 365 Кримінального кодексу України – перевищення влади або службових повноважень.

Звинувачення вимагало для Щербини покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.

Нагадаємо, що у грудні 2010 року Апеляційний суд Криму залишив чинним вирок Алуштинського міського суду від 11 жовтня, що засудив колишнього мера Алушти Олексія Нечаєва до 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень.

Втім, у квітні цього року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ пом'якшив покарання Нечаєву до п'яти років позбавлення волі з випробувальним строком на два роки.

Нечаєв був мером Алуштиу 2002-2006 роках.

Позначки: