Апеляційний суд повернув державі мисливські угіддя Януковича в Сухолуччі

6 Березня 2015, 18:05

Апеляційний суд Київської області задовольнив скаргу прокуратури області та скасував рішення Вишгородського райсуду, який відмовив у поверненні державі мисливських угідь Януковича в Сухолуччі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Згідно з повідомленням, у державну власність повернуто 8,8 га земель лісового фонду в адміністративних межах Сухолуцької сільської ради Вишгородського району вартістю понад 5,2 млн грн. Ця ділянка була витребувана з незаконного володіння ТОВ "Дом Лесника".

Підставою для позову прокуратури стали виявлені порушення з боку Київської облдержадміністрації і Вишгородської райдержадміністрації при розпорядженні земельними ділянками, сказано у повідомленні.

На цій ділянці знаходиться резиденція Януковича "Акація" і його мисливські угіддя.

Прокуратурою області вживаються заходи щодо виконання рішення суду та повернення державі земельної ділянки.

Як повідомлялось, 21 березня прокуратура Київської області подала до суду позов з вимогою скасувати всі незаконні рішення органів влади і повернути 13 га лісу на території Сухолуцької сільської ради з незаконного володіння на користь держави.

Ринкова вартість земель складає більше 5 млн грн.

Як повідомлялося, у жовтні 2014 року господарський суд Київської області повернув до державної власності повернули 2,6 га лісу в Сухолуччі, переданих товариству "Будинок лісника", пов'язаному з колишнім президентом України Віктором Януковичем. У січні 2015 року Вищий господарський суд України залишив у силі рішення суду про повернення державі 2,6 га лісу в Сухолуччі.

На думку голови комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Миколи Томенка, державні резиденції «Залісся», «Синьогора», «Білоозерське» і «Сухолуччя» повинні стати національними природними парками