Апеляційний суд підтвердив закриття трьох україномовних шкіл у Макіївці

30 Серпня 2011, 07:22

Так, напередодні колегія суддів у складі Світлани Жаботинської, Олександра Нікулінаі головуючої судді Ірини Компанієцьрозглянула апеляційну скаргу батьків учнів вищезгаданих макіївських шкіл Олени Саєтової, Олени Ануфрієвоїі Ганни Назіповоїна ухвалу суду першої інстанції від 3 серпня 2011 року.

У ній батьки скаржилися на несправедливе рішення суду і просили апеляційний суд розглянути обставини справи і визнати протиправним й відмінити рішення Макіївської міськради від 25 березня 2011 року про закриття шкіл №№ 3; 100 і 27.

Судове засідання, що почалося в 10.00, тривало до вечора, і остаточне рішення Компанієцьпочала зачитувати тільки о 19.02.

Протягом всього вчорашньогосудового розгляду судді вислуховували обидві сторони. В процесі засідання суд відхилив всі клопотання з боку представників батьків, також відхилив заявлений представниками позивача відвід судовій колегії.

Під час розгляду позову по суті батьки наполягали, щоб суд врахував той факт, що рішення про закриття трьох шкіл було ухвалене міськрадою без обов’язкового обговорення з громадськістю.

Також вони нагадали, що цим рішенням Макіївська міськрада порушила постанову Кабінету міністрів України «Про затвердження Декларації цілей і завдань бюджету на 2011 рік (Бюджетної декларації)» від 19 квітня 2010 року.

Так, виходячи з цього документа, однією з цілей бюджету на 2011 рік є оптимізація мережі шкіл I-IIступенів, в яких кількість учнів складає менше 40 осіб. Проте при вирішенні питання про ліквідацію шкіл в Макіївці вимоги Бюджетної декларації не були враховані, тому що у всіх навчальних закладах, що закриваються №№ 3; 100 і 27, кількість учнів перевищує 40 осіб.

Позивачі також нагадали, що, ліквідовуючи школи, влада порушує закон про освіту, який закріплює право тільки за батьками обирати школи для своїх дітей.

Однак заступник Макіївського міського голови Владимир Полянськийкатегорично відкинув всі звинувачення в порушеннях законодавчих актів при ухваленні рішень про закриття шкіл. Зокрема, він пояснив, що Бюджетна декларація – це документ, не обов’язковий для виконання місцевим органом влади.

Вінтакож відкинув звинувачення на адресу міськради в тому, що школи закривають без проведення громадських слухань За його словами, «не обов’язково», щоб всі батьки учнів шкіл, що закриваються, були належним чином повідомлені про дане рішення міськради, для цього достатньо згоди 20% батьків, присутніх на шкільних зборах.

Крім того, Полянськийпідкреслив, що рішення про закриття шкіл – це вимушене рішення міськради через скорочення фінансування сфери освіти в місті. Він відзначив, що учень кожної школи, що ліквідується, обходиться міськбюджету набагато дорожче за інших макіївських школярів.

Нагадаємо, на Донеччині у 2011 році планувалося закриття 26 загальноосвітніх шкіл. За інформацією прес-служби Донецької ОДА, закриття навчальних закладів відбуватиметься згідно з розробленою «Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і видатків місцевих бюджетів на їх утримання».

Разом з цим зазначимо, що 26 серпня Ворошилівський районний суд Донецька підтвердив рішення про зупинення ліквідації школи №111 з українською мовою навчання в Донецьку.