Апеляційний суд дозволив відстежувати місцезнаходження телефону главреда “Схем”

18 Вересня 2018, 16:22

Апеляційний суд Києва дозволив слідчим відстежувати місцезнаходження телефону за півтора роки головної редакторки програми журналістських розслідувань «Схеми» Наталки Седлецької, яка є свідком у справі щодо директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.Відповідне рішення 18 вересня ухвалила колегія суддів Апеляційного суду Києва, передає "Громадське". 

 

Зазначається, що суд заборонив правоохоронцям використовувати будь-яку іншу інформацію з телефону Седлецької, зокрема, щодо її телефонних розмов та листування.

 

«Апеляційним судом була визнана надмірність у втручання в діяльність журналіста з боку органу слідства. Також була частково скасована попередня ухвала Печерського суду», — сказав адвокат Седлецької.

 

Седлецька зазначила, що зараз у неї нема гарантій, чи вже отримало слідство від оператора «Київстар» усі дані з її телефону, а також з телефону журналістки Христини Бердинських.

 

Наголошується, що рішення Апеляційного суду стосується лише доступу до телефону журналістки Седлецької: справу Бердинських суд розглядатиме пізніше.

 

«Ми вважаємо, що навіть в такій обмеженій кількості дані з телефонів журналістів все одного ставлять під загрозу викриття наших джерел», — сказала Седлецька після засідання суду.

 

Нагадаємо, 27 серпня Печерський районний суд Києва на вимогу Генеральної прокуратури надав доступ до інформації з телефону журналістки та головного редактора програми розслідувань «Схеми» Наталії Седлецької протягом 17 місяців.

 

В свою чергу, в Генеральній прокуратурі повідомили, що не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя головного редактора програми розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької, до телефону якої ГПУ отримала доступ рішенням суду.