Як повідомила адвокат вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, таке рішення суд змушений ухвалити через відсутність в іншого потерпілого у справі – журналіста Олексія Подольського – допуску до державної таємниці та через його заяву про заміну і пошук собі іншого представника в суді.
“Фактично судове засідання сьогодні через це не розпочалося”, – сказала Теличенко.
За її словами, через це вона не змогла оголосити заяву про відкликання апеляційної скарги на вирок Пукачу. Теличенко пояснила, що провину Пукача було переконливо доведено в суді першої інстанції і, відповідно, правильно призначено покарання.
Як сказала Теличенко, екс-генералу міліції не було інкриміновано замовний характер вбивства. За її словами, дії колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна у справі «призвели до того, що наразі вичерпані всі терміни перебування Пукача під вартою на етапі досудового слідства, і якщо Апеляційний суд задовольнить апеляцію, то він буде змушений одночасно звільнити Пукача з-під варти. Ми переконані, що Пукач – вбивця і повинен відбувати покарання. Саме тому було прийнято рішення відкликати скаргу».
Як відомо, 29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва засудив начальника департаменту зовнішнього спостереження міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. На запитання судді, чи погоджується він з вироком, Пукач відповів:"Я погоджуся, коли у цій клітці зі мною будуть Кучма і Литвин".
Представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко подала апеляцію на вирок Пукачу.
Теличенко назвала політичними спекуляціями затягування з апеляційним розглядом вироку Пукачу і формальне розслідування прокуратурою справи щодо організаторів убивства.
Розгляд справи переносили кілька разів.
Як відомо, журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року.
У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати йому.
21 березня 2011 року було порушено справу стосовно другого президента Леоніда Кучми за звинуваченням у перевищенні влади, які призвели до вбивства Гонгадзе.
Але 13 грудня того ж року Печерський райсуд визнав незаконним порушення цієї справи.