Спостерігачі зафіксували високу інтенсифікацію бойових дій в районі Авдіївки. Про це під час засідання Ради безпеки ООН 2 лютого повідомив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан.
"За останні дні кількість порушень режиму припинення вогню не лише зросла, але й стала більш серйозною. 29 січня інтенсифікація бойових дій навколо Авдіївки стала набагато більшою, ніж за останні місяці. 1 лютого в Донецькому регіоні вибухи досягли кількості 10 тисяч. Це найбільша кількість вибухів, які було зафіксовано місією. Найбільше в районі Авдіївки-Ясинуватої… Режим припинення вогню – це базова вимога. Ми закликаємо негайно припинити зіткнення", – сказав Апакан.
За його словами, така інтенсивність бойових дій привела до складної гуманітарної ситуації в регіоні, населення Авдіївки залишається без тепла, води та електроенергії.
"Ремонтні роботи неможливо проводити через обстріли, повинен бути доступ для ремонтних бригад для відновлення електропостачання", – зазначив Апакан. За його словами, сторони повинні припинити вогонь, щоб ремонтні бригади мали можливість здійснити роботи з відновлення тепло, водо- і електропостачання Авдіївки.
Апакан також підкреслив, що спостерігачі СММ повинні мати безперешкодний доступ до території конфлікту, для того щоб здійснювати моніторинг. Він також закликав сторони негайно відвести озброєння на встановлену Мінськими угодами відстань.
"Відведення важкої зброї – це ще одна обов'язкова умова. Також важливо продовжити роботу на ділянках розведення", – зазначив він.
Нагадаємо, постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час засідання РБ ООН 2 лютого заявив, що ескалація конфлікту на сході України та штучне створення гуманітарної катастрофи є військовим злочином, докази по якому Україна має намір подати до Міжнародного суду.
Як відомо, в Авдіївці вже п’яту добу тривають активні бойові дії між проросійськими бойовиками та українською армією. Незаконні збройні формування обстрілюють житлові квартали з "Градів", місто частково залишилося без водопостачання, електрики та опалення.