Антиукраїнські акції в Польщі координувалися з Кремля – InformNapalm

22 Лютого 2017, 13:30

Українські хакери організацій «Кіберхунта» і «Український Кіберальянс» отримали доступ до електронної пошти громадянина Білорусі Алєксандра Усовського, який займався організацією антиукраїнських акцій в Польщі та інших країнах Східної Європи. Про це повідомляє InformNapalm.

Волонтери нагадують, що Усовський давно виявляв проросійську позицію, публікувався на сайті проекту Віктора Медведчука «Український вибір». 

Зазначається, що останнім часом Усовський активно зайнявся організацією антиукраїнських акцій у країнах Східної Європи. У реалізації таких проектів йому допомагає його офіційне прикриття – фіктивна недержавна організація «Східноєвропейська культурна ініціатива» (Východoeurópska kultúrna iniciatíva), яка була зареєстрована в столиці Словаччини в кінці 2013 року.

За даними волонтерів, з середини 2014 року організація Усовського починає співпрацювати з Інститутом країн СНД, яким керує депутат Державної Думи Константін Затулін (партія «Єдина Росія»), поступово він заводить зв'язки серед проросійських організацій в Східній Європі.

Також Усовський почав спілкуватися з представниками ультранаціоналістичних організацій, євроскептиками, радикалами правого і лівого спрямування.

Згідно з повідомленням, після обрання Затуліна в Держдуму Усовський висилає йому черговий проект, у якому йдеться про спробу посварити українців і поляків руками польських націоналістів. Для цього планується створити Дискусійний клуб «Polonia Vita», який задіює в своїй роботі парламентські партії Kukiz'15 і PSL.

Крім того, Усовський організовував заходи так званої «м'якої сили» – коли під виглядом культурного обміну і збагачення відбувається просування інтересів Росії в країнах Східної Європи.

Деталі антиукраїнської діяльності Усовського дивіться на сайті InformNapalm.

Зазначимо, у 2016 році в Україні та Польщі почастішали випадки конфліктів на тлі історії, зокрема, осквернення пам'яток. Нерідко сторони вбачали у провокаціях російський слід.