Антимонопольний комітет оштрафував Київенерго майже на 18 млн грн

8 Лютого 2017, 21:41

Антимонопольний комітет оштрафував ПАТ «Київенерго» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляється на сайті АМКУ. 

«Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України розглянула справу про порушення ПАТ «Київенерго» законодавства про захист економічної конкуренції, розпочату Київським обласним територіальним відділенням Комітету… Колегія встановила, що ПАТ «Київенерго» створювало перешкоди доступу постачальникам за нерегульованим тарифом, зокрема, ТОВ «ЕК ЕНОЛЛ» та ПрАТ «Карбон» на ринок постачання електричної енергії.  ПАТ «Київенерго» обмежувало постачальників у виборі ними потенційних споживачів та позбавило їх можливості здійснювати господарську діяльність у місті Києві, зокрема, шляхом висування необґрунтованих вимог до проекту договору на розподіл електроенергії», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Зоя Борисенко: «Важливо не так воювати з монополістами,як створювати конкурентне середовище»

Такі дії «Київенерго» визнали порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку передачі електричної енергії на території міста Києва.

«За вказане порушення на ПАТ «Київенерго» накладено штраф у розмірі 17 958 891 (сімнадцять мільйонів дев’ятсот п’ятдесят вісім тисяч вісімсот дев’яносто одна) грн», – наголосили в АМКУ.

Нагадаємо, раніше в січні керівник апарату Київської міської державної адміністрації  Володимир Бондаренко повідомив, що Київ не має наміру продовжувати контракт з ПАТ «Київенерго» щодо управління тепловими активами міста.