Антимайданівця “Топаза” затримали, коли він хотів втекти за кордон – ЗМІ

17 Грудня 2014, 22:41

Харківський активіст антимайдану Ігнат Кромськой, більш відомий на прізвисько Топаз, затриманий на одному з прикордонних пунктів пропуску. Про це повідомило джерело у правоохоронних органах.

"Топаз затриманий при спробі перетнути кордон України", – сказав співрозмовник агентства.

За його словами, за цим фактом здійснюється перевірка.

Як відомо, Кромський був затриманий 28 березня в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської ОДА 1 березня. Його підозрюють в організації масових заворушень (ч.1 ст.294 КК України).

29 березня Ленінський райсуд Харкова обрав для нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура подала апеляцію з вимогою визначити запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Захист також подав апеляцію з проханням змінити запобіжний захід на більш м'який – особисте зобов'язання.

3 квітня апеляційний суд Харківської області залишив Кромського під домашнім арештом, зобов'язавши його носити електронний браслет і здати  закордонний паспорт. 7 квітня він втік з-під домашнього арешту.

25 квітня співробітники Служби безпеки України знову затримали "Топаза".

26 квітня Київський районний суд Харкова прийняв рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави до 28 травня. Пізніше дію запобіжного заходу було продовжено до 12 липня.

9 вересня Київський районний суд Харкова відмовився пом'якшувати запобіжний захід і продовжив арешт "Топаза" ще на 60 днів. Однак згодом стало відомо, що суд відпустив "Топаза", змінивши запобіжний захід з арешту на особисте зобов'язання.

6 листопада суд видав дозвіл на затримання антимайданівця "Топаза" у зв'язку з тим, що Кромськой переховувався.

Як відомо, харків'янин Кромський був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Відомий за прізвиськом "Топаз" після появи в мережі відео, знятого в таборі Антимайдану.