Антимайданівця “Топаза” залишили за ґратами ще на два місяці

14 Квітня 2015, 18:40

Київський райсуд Харкова подовжив на 60 діб арешт проросійського активіста Гната Кромського (прізвисько "Топаз") до 14 червня.

"У зв’язку із неявкою потерпілих судове засідання у справі Кромського перенесли на 22 квітня", – йдеться у повідомленні.

Як відомо, Кромський був затриманий 28 березня 2014 року в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської ОДА 1 березня. Його підозрюють в організації масових заворушень (ч.1 ст.294 КК України).

29 березня 2014 року Ленінський райсуд Харкова обрав для нього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Прокуратура подала апеляцію з вимогою визначити запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Захист також подав апеляцію з проханням змінити запобіжний захід на більш м'який – особисте зобов'язання.

3 квітня апеляційний суд Харківської області залишив Кромського під домашнім арештом, зобов'язавши його носити електронний браслет і здати  закордонний паспорт. 7 квітня він втік з-під домашнього арешту.

25 квітня 2014 року працівники Служби безпеки України знову затримали "Топаза".

26 квітня 2014 року Київський районний суд Харкова прийняв рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави до 28 травня 2014 року. Пізніше дію запобіжного заходу було продовжено до 12 липня.

9 вересня 2014 року Київський районний суд Харкова відмовився пом'якшувати запобіжний захід і продовжив арешт "Топаза" ще на 60 днів. Однак згодом стало відомо, що суд відпустив "Топаза", змінивши запобіжний захід з арешту на особисте зобов'язання.

6 листопада суд видав дозвіл на затримання антимайданівця "Топаза" у зв'язку з тим, що Кромськой переховувався. Згодом стало відомо, що зловмисника затримали при спробі перетнути кордон.

21 січня 2015 року суд продовжив арешт "Топаза" на два місяці.

Як відомо, харків'янин Кромський був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Відомий за прізвиськом "Топаз" після появи в мережі відео, знятого в таборі Антимайдану.