Антикорупційний суд розглядає 17 справ за статтею про е-декларування, яку скасував КСУ

29 Жовтня 2020, 17:47

Вищий антикорупційний суд розглядає 17 справ за статтею щодо недостовірного декларування, яка нещодавно була визнана неконституційною і втрачає чинність. Про це у четвер, 29 жовтня, інформує пресслужба суду.

 

 

“У провадженні колегій суддів Вищого антикорупційного суду перебуває 17 кримінальних справ за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України”, – йдеться у повідомленні.

 

У суді уточнили, що за 13 справами вказана стаття є єдиною, що інкримінується, ще у 4 – пред'явлено обвинувачення за ст. 366-1 ККУ сукупно з іншими статтями цього ж Кодексу.

 

Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 47 народних депутатів Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Внаслідок цього Національне агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр е-декларацій.

 

За словами очільника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, це рішення суду фактично блокує антикорупційну реформу. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив про загрозу національній безпеці. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що рішення КСУ створює проблеми у відносинах з міжнародними партнерами. Президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони.